Zwiększanie wydajności za pomocą technik planowania harmonogramów

Zwiększanie wydajności za pomocą technik planowania harmonogramów

Dzień zawiera określoną liczbę godzin, jednak nie musi to ograniczać wydajności Twojej praktyki aż tak, jak można by pomyśleć. Korzystając z połączenia sprawdzonych technik, możesz zwiększyć dzienną produktywność, nie poświęcając więcej czasu na pracę. Wszystko zależy od synchronizacji w czasie i koordynacji zespołu.

Aby komfortowo zmieścić więcej zabiegów w swoim dziennym grafiku, zastosuj poniższe udoskonalenia:

  • Planuj grafik w 10-minutowych jednostkach dla wyższej wydajności. W porównaniu z 15 minutowymi odstępami jednostki 10 minutowe dają osobie układającej grafik możliwość bardziej precyzyjnego przydzielenia czasu na procedury kliniczne (na podstawie aktualnego chronometrażu). Uzyskana precyzyjność ogranicza nieproduktywne przestoje w harmonogramie, pozwalając zmieścić więcej zadań dentystycznych w tej samej ramie czasowej.
  • Zmieniaj gabinety. Ustaw wizyty w taki sposób, aby móc płynnie przechodzić z jednego gabinetu do drugiego w miarowym tempie. Twoi asystenci powinni zostać przeszkoleni pod kątem przygotowania do zbliżających się zabiegów, tak aby czas produktywny nie został roztrwoniony. Oczywiście potrzebujesz co najmniej dwóch gabinetów, aby zastosować tę technikę. Gdy oba będą pracować na pełnych obrotach, można dodać trzecią salę zabiegową do zajmowania się oczekującymi pacjentami i nagłymi przypadkami.
  • Ustal z wyprzedzeniem idealne godziny na poszczególne zabiegi. Zamiast po prostu wypełniać wolne miejsca w grafiku, opracuj „idealny dzień”, którym będzie kierować się koordynator harmonogramu, przydzielając pacjentów. W przypadku większości dentystów oznacza to zarezerwowanie porannych okienek na zabiegi o wysokiej produktywności oraz optymalne skupianie podobnych przypadków dla większej wydajności.
  • Popraw poziom stawiania się pacjentów na wizyty. Nawet najlepiej ułożone plany grafików mogą załamać się, jeśli pacjenci przyjdą spóźnieni lub w ogóle się nie pojawią. Aby mieć pewność, że jesteś w stanie optymalnie wykorzystać swoją zwiększoną wydajność: (a) używaj skryptów, aby tworzyć wartość wizyt w oczach pacjentów, (b) zmodernizuj swoje techniki potwierdzania i (c) ogranicz liczbę pacjentów, którzy nie przychodzą i się spóźniają, kształtując ponownie postawę pacjentów do zachowywania punktualności.

Poprzez przyjęcie naukowego podejścia do ustalania grafiku — w tym stosowanie opisanych tutaj strategii — możesz zwiększyć wydajność swojej praktyki bez większego stresu czy zmęczenia.

Autor

Autor

Zasób ten został dostarczony przez Levin Group, wiodącą firmę doradztwa stomatologicznego, która zapewnia dentystom innowacyjne systemy zarządzania i marketingu, skutkujące zwiększonymi rekomendacjami pacjentów, produkcją i rentownością, przy jednoczesnym obniżeniu stresu. Od roku 1985 dentyści korzystają z usług konsultingowych firmy Levin Group, aby rozwijać swoje praktyki.

Zgoda na pliki cookie