Podtrzymuj motywację dzięki wizji i celom zespołu

Podtrzymuj motywację dzięki wizji i celom zespołu

Niewątpliwie zastanawiasz się nad tym, jak rozwinie się Twoja kariera jako dentysty… czym chcesz, żeby wyróżniała się Twoja praktyka… i jakie kamienie milowe chcesz osiągnąć. Jednak jeśli nie spisałeś/-aś tych pomysłów w postaci deklaracji wizji, zawierającej cele dla zespołu, i nie zaprezentowałeś/-aś jej, prawdopodobieństwo osiągnięcia ich jest mniejsze.

Wizualizacja przyszłości

Co sprawiłoby Ci radość? Stworzenie najpopularniejszej praktyki w okolicy? Prowadzenie grupy obejmującej wiele gabinetów i lekarzy? Przejście na emeryturę w wieku 50 lat? Tylko Ty, jako właściciel praktyki i lider zespołu, możesz opracować tę wizję. Gdy już sobie ją wyraźnie zwizualizujesz, zapisz wnioski. Zmodyfikuj założenia w razie potrzeby. Omów wizję z małżonkiem/małżonką lub zaufanym współpracownikiem bądź doradcą biznesowym.

Wyrażenie wizji dla Twojej praktyki na piśmie ma kluczowe znaczenie z dwóch powodów:

  1. Przyczyni się do podniesienia Twojej skuteczności jako lidera, stanowiąc motywację i punkt odniesienia dla każdej ważnej decyzji podejmowanej przez Ciebie.
  2. Zmotywuje Twój zespół i da każdemu jego członkowi większe poczucie celu.

Artykułowanie celów

Co musi wydarzyć się, aby Twoja wizja stała się rzeczywistością? Jeśli sporządzisz listę odpowiedzi na to pytanie — może to być oferowanie najszerszego zakresu usług stomatologii kosmetycznej, znalezienie wspólnika, zwiększenie produktywności o 40% w skali roku itd. — zdefiniujesz w ten sposób swoje cele. Podobnie jak deklaracja wizji, taka lista powinna zostać przelana na papier.

Narzędzia budowania zespołu

Gdy tylko sfinalizujesz wizję i cele, udostępnij je swojemu zespołowi. Zaprezentuj je podczas specjalnego spotkania personelu, wyjaśniając poszczególne punkty, omawiając istotne role, jakie członkowie zespołu będą odgrywać i odpowiadając na pytania. Twoja rola polega na informowaniu, inspirowaniu i wzbudzaniu entuzjazmu.

Umieść deklarację wizji i cele w miejscach, gdzie będą widoczne dla personelu. Poleć komuś, aby odczytywał je na głos na każdym spotkaniu. Natomiast monitorując postępy w realizacji celów, zdawaj stosowne sprawozdanie dla całego zespołu. Będzie to źródłem potężnej motywacji do osiągania dobrych wyników, zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i zespołowym.

Dokonuj weryfikacji wizji i celów co kilka lat

Realizacja wizji może zająć nawet więcej niż 3–4 lata, jednak sensownym wydaje się sprawdzenie, czy nie należy zmienić czegoś w niej lub w celach po upływie takiego czasu. Sytuacja może ulec zmianie, a w takim przypadku możesz chcieć dokonać „korekty kursu” na drodze do sukcesu.

Autor

Autor

Zasób ten został dostarczony przez Levin Group, wiodącą firmę doradztwa stomatologicznego, która zapewnia dentystom innowacyjne systemy zarządzania i marketingu, skutkujące zwiększonymi rekomendacjami pacjentów, produkcją i rentownością, przy jednoczesnym obniżeniu stresu. Od roku 1985 dentyści korzystają z usług konsultingowych firmy Levin Group, aby rozwijać swoje praktyki.

Zgoda na pliki cookie