Juz niebawem startuje II edycja Ogólnopolskiej Olimpiady dla Higienistek Stomatologicznych

Data zamieszczenia 10/29/2015

Olimpiada

Już w grudniu 2015 r. ruszy kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady dla Higienistek Stomatologicznych. Pierwsza edycja Olimpiady cieszyła się dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnymi komentarzami, dlatego Komitet Naukowy oraz Komitet Organizacyjny Olimpiady podjęły decyzję o organizacji kolejnej edycji. Wydarzenie kierowane jest do słuchaczy szkół medycznych policealnych, na kierunku dyplomowana higienistka stomatologiczna Celem Olimpiady jest możliwość pogłębienia wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz pełniejsze przygotowanie do Państwowego Egzaminu Zawodowego. Jak poprzednio, wydarzenie będzie miało charakter etapowy, z finałem w marcu 2016 r., w Łodzi. Szczegółowe informację dostępne są na stronie www.AsysDent.pl , w zakładce Olimpiada. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w Olimpiadzie!

I edycja Olimpiady dla słuchaczy szkół medycznych policealnych, na kierunku dyplomowana higienistka stomatologiczna spotkała się z dużym zainteresowaniem i bardzo ciepłymi ocenami. Wzięło w niej udział ponad 200 osób, do finału zakwalifikowało się 21. Pani Elżbieta Kumpiak, Laureatka I edycji Olimpiady, powiedziała: „Warto było! Zachęcam wszystkich do udziału w kolejnych edycjach olimpiady.”

Organizatorzy Olimpiady podjęłi decyzję o kontynuacji wydarzenia. W grudniu 2015 roku rozpocznie sie rejestracja do II edycji Olimpiady. Kierowana jest ona do słuchaczy drugiego roku szkół medycznych policealnych, na kierunku dyplomowana higienistka stomatologiczn kształcących się na III i IV semestrze. Dlaczego warto rozważyć udział w Olimpiadzie? Zdecydowanie stwarza on możliwość pogłębienia wiedzy teoretycznej i praktycznej przedmiotu oraz pełniejsze przygotowanie się do Państwowego Egzaminu Zawodowego. Dodatkowo, udział w Olimpiadzie, przyczynia się do zwiększenia indywidualnych kompetencji zawodowych, stwarza możliwość nawiązania kontaktów zawodowych oraz wymianę doświadczeń, jak również daje szansę na otrzymanie wielu atrakcyjnych nagród.

II edycja Olimpiady będzie miała charakter etapowy.

  • I etap odbędzie się 15 stycznia, 2016 i będzie miał formę testu teoretycznego on-line.
  • II etap odbedzie się 4 marca, 2016 i również będzie miał formę testu teoretycznego on-line.
  • III etap, czyli finał Olimpiady, odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia, 2016, w Łodzi, w trakcie konferencji naukowej AsysDent.pl i bedzie obejmował egzamin teoretyczny i praktyczny.

Godziny egzaminów, dla poszczególnych etapów, będą każdorazowo publikowane z tygodniowym wyprzedzeniem. Szczegółowe informacje na temat warunków oraz przebiegu Olimpiady znajdują się w Regulaminie Olimpiady, dostępnym na stronie www.AsysDent2016.pl, w zakładce Olimpiada. Udział w Olimpiadzie możliwy tylko po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie Olimpiady www.AsysDent2016.pl, w zakładce Olimpiada. Rejestracja uczestników Olimpiady rozpocznie się w dniu 15 grudnia, 2015 r. i potrwa do dnia 14 stycznia 2016 r. Po zalogowaniu, każdy użytkownik, otrzyma numer rejestracyjny, dzięki któremu będzie mógł zalogować się na stronę Olimpiady i wziąć w niej udział.

Za poziom merytoryczny Olimpiady odpowiedzielny jest Komitet Naukowy Olimpiady w składzie:
dr n. zdr. Danuta Kaczmarska,
dr n. med. Tomasz Dzieniakowski,
dr n. med. Tomasz Maria Kercz
mgr dyp. hig. Ilona Rowińska.

Za wysoki poziom organizacji oraz przebiegu Olimpiady odpowiada Komitet Organizacyjny Olimpiady w składzie:
mgr Joanna Stępień
Rafał Szula
mgr Agata Rybicka
dyp. hig. Emilia Śmigiel

Organizatorami Olimpiady jest Instytut Blend-a-med Oral-B, Stowarzyszenie Polskich Higienistek Stomatologicznych oraz DENTOnet.pl. Organizatorzy liczą na duże zainteresowanie wydarzeniem oraz życzą powiedzenia wszystkim uczestnikom.

Kontakt: e-mail: olimpiada@dentonet.com.pl

Olimpiada higienistek plakat

Zgoda na pliki cookie