Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Miliony Amerykanów mają przebarwione i zabarwione zęby i chciałyby je wybielić, aby rozjaśnić uśmiech. Kiedy dentyści pytali pacjentów, co najbardziej chcieliby zmienić, aby poprawić swój uśmiech, najpowszechniejszą odpowiedzią było – bielsze zęby.

Zrozumienie procesu wybielania zębów zaczyna się od zrozumienia procesu przebarwiania się zębów. Są dwa podstawowe typy przebarwień, które wpływają na wygląd zębów i uśmiechu!

Przebarwienia zewnętrzne znajdujące się na powierzchni zęba. Do ich przyczyn należą:

  • wyroby tytoniowe
  • pokarmy i napoje takie jak jagody, kawa, herbata i czerwone wino
  • kamień nazębny (tworzący się z płytki nazębnej pozostającej na zębach)

Przebarwienia wewnętrzne znajdujące się pod powierzchnią zęba i dlatego trudne do usunięcia. Te przebarwienia stają się częścią zęba i mogą być wywoływane przez:

  • wiek
  • nadmierne stosowanie fluorków
  • stosowanie pewnych lekarstw w okresie wzrostu zęba
  • uraz
Extrinsic Stain
Przebarwienia zewnętrzne
Intrinsic Stain
Przebarwienia wewnętrzne

Jak uzyskać bielsze zęby, korzystając z produktów do wybielania zębów

Istnieje wiele przyczyn przebarwienia i zmiany zabarwienia zębów, ale również wiele rozwiązań.

Wśród dostępnych produktów do wybielania zębów znajdują się wybielające pasty do zębów, zawierające delikatne środki ścierne, które szorują powierzchnię zęba, usuwając przebarwienia powierzchniowe i sprawiając, że zęby stają się bielsze. Niektóre z past do zębów zawierają nadtlenki i fosforany, które pomagają usuwać przebarwienia i zapobiegają ich powstawaniu. Wybielające płyny do płukania ust, dzięki delikatnej pianie, bezpiecznie chronią zęby przed dalszym przebarwianiem i docierają do trudno dostępnych zakamarków. Domowe zestawy wybielające, zawierające wybielające paski lub żele ze specjalnymi tacami, faktycznie wybielają szkliwo zębów. Wybielanie w gabinecie dentystycznym zwykle wymaga pojedynczej wizyty, w ramach której na zęby nakładany jest wybielacz – efekt można wzmocnić za pomocą specjalnego światła lub lasera.

wybielania zębów
wybielania zębów
w domu wybielacz
 w domu wybielacz
w domu wybielacz
 w domu wybielacz
Wybielanie w gabinecie dentystycznym
Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Wybielanie w gabinecie dentystycznym

Zabiegi wybielania zębów mogą być nieskuteczne w odniesieniu do pewnych typów przebarwień zębów. Nie wybielą też koron, wypełnień lub lakowanych zębów. Zęby po użyciu wybielaczy mogą być przez jakiś czas nadwrażliwe, ale stan ten zwykle mija. Jeżeli masz problemy z wybieleniem zębów, poradź się dentysty. Poza zapobieganiem nowym przebarwieniom, dentysta podczas regularnych sesji czyszczenia zębów usunie przebarwienia powierzchniowe. Usuwanie przebarwień i rozjaśnianie zębów w ramach profesjonalnego zabiegu wybielania zębów można przeprowadzić w gabinecie dentystycznym.

Zgoda na pliki cookie