Jak prowadzić gabinet dentystyczny: kontrolowanie wydatków

Jak prowadzić gabinet dentystyczny: kontrolowanie wydatków

Utrzymywanie gabinetu dentystycznego jest dosyć kosztowne, a koszty operacyjne wypływają z kasy, zanim ujrzysz jakikolwiek dochód. Nie można uniknąć tych „kosztów prowadzenia biznesu”, ale możesz i powinieneś/powinnaś sprawować rygorystyczną kontrolę nad kosztami ogólnymi.

Chociaż możesz uważać, że wraz z zespołem panujesz nad wydatkami, znacząca suma pieniędzy może niepotrzebnie wymykać się z kasy (albo chociażby być przeznaczona na nieodpowiednie wydatki) każdego roku. Aby zminimalizować uszczerbek dla swojego salda, podejmij następujące kroki:

  1. Przedstaw tabelarycznie wysokość i przeznaczenie wydatków. Przeanalizuj zapisy finansowe z ostatniego roku, ujmując w tabeli wszystkie wydatki. Dodaj wszystko, a następnie porównaj łączną sumę z sumą przychodów w tym samym okresie. Oblicz, jaki procent wpływów praktyki został przeznaczony na koszty ogólne. Da Ci to wyobrażenie na temat Twojej aktualnej sytuacji.

  2. Porównaj ten odsetek z poziomem 59%. Między gabinetami istnieją różnice, jednak Grupa Levin na podstawie współpracy z tysiącami klientów stwierdziła, że poziom 59% stanowi racjonalny odsetek kosztów ogólnych dla typowej praktyki dentystycznej. Co więcej, nasze doświadczenie podpowiada nam, że jest to osiągalny cel.

  3. Powróć do swojej listy kosztów operacyjnych, poszukując „nadmiaru”. Każdy budżet, który nie został gruntownie zbadany i zoptymalizowany będzie stwarzał możliwości redukcji wydatków. Niektóre cięcia są oczywiste i łatwe do wykonania. Nad innymi możesz się długo zastanawiać. Przejrzyj swoją listę, zaznaczając obszary ewentualnych oszczędności oraz szacunkowe sumy. Od czasu do czasu obliczaj nową łączną kwotę, aby zorientować się, czy zmierzasz w kierunku celu w postaci 59%. Nie zatrzymuj się, zanim go nie osiągniesz.

  4. Teraz spójrz na odchudzony, nowy budżet pod kątem jego oddziaływania. Upewnij się, że żadne z cięć nie wpłynie negatywnie na opiekę zapewnianą pacjentom ani nie obniży Twojej zdolności do skutecznego konkurowania o nowych pacjentów. W razie potrzeby dokonaj korekt.

  5. Zweryfikuj nowy budżet z zespołem. Cały personel powinien zdać sobie sprawę ze znaczenia kontroli kosztów ogólnych i postrzegać budżet z tej perspektywy. Poproś o opinie, które mogą sprawić, że przemyślisz niektóre z proponowanych cięć oraz będą zawierać sugestie możliwości cięć, które przeoczyłeś/-aś.

  6. Gdy już przyjmiesz budżet, konsekwentnie go realizuj. Prawdopodobnie będzie to najtrudniejsza część procesu… szczególnie dla Ciebie, jako właściciela praktyki. Musisz nauczyć się kontrolować impulsy i pilnie śledzić wydatki. Natomiast gdy na rynku pojawi się kosztowna, niezbędna technologia, zastanów się, jak możesz ją nabyć, nie rozbijając budżetu.

Twoja praktyka odniesie większy sukces na dłuższą metę, jeśli Ty i Twój personel nauczycie się utrzymywać dyscyplinę w kwestii wydatków. Kontrolowanie kosztów ogólnych jest istotną częścią tego procesu.

Autor

Autor

Zasób ten został dostarczony przez Levin Group, wiodącą firmę doradztwa stomatologicznego, która zapewnia dentystom innowacyjne systemy zarządzania i marketingu, skutkujące zwiększonymi rekomendacjami pacjentów, produkcją i rentownością, przy jednoczesnym obniżeniu stresu. Od roku 1985 dentyści korzystają z usług konsultingowych firmy Levin Group, aby rozwijać swoje praktyki.

Zgoda na pliki cookie