Udoskonalanie systemu planowania dzięki analizom czasowym zabiegów

Udoskonalanie systemu planowania dzięki analizom czasowym zabiegów

Efektywny system ustalania harmonogramów sprawia, że wszyscy w praktyce — lekarz, personel i pacjenci — pracują w stałym tempie i znajdują się we właściwym miejscu o właściwej porze. Tym niemniej, jeśli osoba odpowiedzialna za planowanie przydzieli błędną ilość czasu na szereg zabiegów, cały system zawali się.

Dysponując zbyt małą ilością czasu, zaczniesz mieć zaległości i możesz zacząć działać w pośpiechu, w miarę jak pacjenci będą tworzyć kolejkę w recepcji. W przypadku przydzielenia zbyt dużej ilości czasu, doświadczysz innego rodzaju stresu, mając niepokojącą świadomość, że mogłeś/-aś spokojnie zwiększyć swoją dzienną produktywność, gdyby nie błędne ustalenie godzin wizyt.

Na szczęście istnieje prosty sposób rozwiązania tego problemu: wykonanie analiz czasu niezbędnego na zabiegi.

Eliminacja przypadkowości z planowania harmonogramów

Czy poświęcasz aktualnie tę samą ilość czasu na wykonanie zabiegu co 10 lat temu? Ile czasu tak naprawdę pozwala zaoszczędzić Twojemu higieniście ta nowa metoda obrazowania? Czy szkolenie sprawiło, że Twoi asystenci wykonują swoje zadania szybciej?

Rzecz w tym, że wszystko się zmienia… umiejętności Twoje i Twojego personelu, zabiegi kliniczne, technologie, materiały wykorzystywane przez Twoją praktykę itd. Jeśli (wraz z osobą odpowiedzialną za planowanie harmonogramów) spróbujesz zgadnąć, ile czasu potrzeba na poszczególne wizyty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele tych przypuszczeń okaże się nietrafnych.

Jedynym sposobem, by naprawić ten problem jest przeprowadzenie analiz czasowych dla zabiegów za każdym razem, gdy w praktyce pojawiają się zmiany, które mogą zmodyfikować czas poświęcany na różne zadania. Wykonaj następujące kroki:

  1. Sporządź listę powtarzalnych zabiegów, nie tylko dla siebie, lecz także dla higienisty, asystentów i innych członków zespołu.

  2. Udokumentuj, ile czasu zajmuje wykonanie tych usług. Oczywiście wyniki będą różne, więc należy zmierzyć czas dla co najmniej 10 przypadków danej procedury, a następnie wyciągnąć średnią.

  3. Przekaż listę czasów zabiegów osobie odpowiedzialnej za planowanie grafiku, która będzie wtedy w stanie umówić wizyty na podstawie aktualnych, udokumentowanych faktów zamiast przestarzałych założeń lub zgadywania.

Wielu dentystów przeprowadzających tego typu proste analizy jest zaskoczonych rezultatami… co dowodzi ich wartości… ponadto, dentyści odczuwają satysfakcję, gdy ich codzienny grafik nie jest już zakłócany przez pośpiech lub przestoje w pracy.

Autor

Autor

Zasób ten został dostarczony przez Levin Group, wiodącą firmę doradztwa stomatologicznego, która zapewnia dentystom innowacyjne systemy zarządzania i marketingu, skutkujące zwiększonymi rekomendacjami pacjentów, produkcją i rentownością, przy jednoczesnym obniżeniu stresu. Od roku 1985 dentyści korzystają z usług konsultingowych firmy Levin Group, aby rozwijać swoje praktyki.

Zgoda na pliki cookie