Wartość dodana warsztatów praktycznych w ramach konferencji PTSS

Data zamieszczenia 06/29/2015

iimg

Polskie Towarzystwo Studentów Stomatologii (PTSS) od lat organizuje konferencje naukowe. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród studentów stomatologii i co roku tłumnie skupiają zaangażowanych studentów. Podobnie było z konferencjami w kończącym się roku akademickim 2014-2015.

Rok akademicki 2014-2015 bogaty był w wydarzenia opracowane z myślą o studentach stomatologii. Należały do nich również konferencje zorganizowane przez PTSS, w których uczestniczyło blisko 5.5 tys. studentów. Instytut Blend-a-med OralB, od lat współpracujący z PTSS, przygotował całodzienne sesje warsztatowe zatytułowane „Laboratorium Instytutu Blendamed OralB”, w ramach konferencji PTSS zorganizowanych w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

Warsztaty organizowane przez Instytut Blendamed OralB w ramach konfrencji PTSS uważam za bardzo wartościowe. Podczas każdego kongresu uczestniczyło w nich kilkudziesięciu członków PTSS. Studenci mieli okazję uzupełnić swoją wiedzę uniwersytecką o cenne informacje chociażby z zakresu planowania własnej praktyki stomatologicznej. Przecież każdy z nas myśli o założeniu i prowadzeniu swojego gabinetu w przyszłości. Ponadto studenci mieli okazję poznać stomatologię od strony molekularnej podczas Laboratoriów Instytutu. Istotna i zarazem bardzo korzystna była również współpraca pomiędzy członkami PTSS a Instytutem Blendamed OralB. Spośród wielu kandydatów wybranych zostało kilka osób, które wspólnie z Instytutem zorganizowały warsztaty i prezentowały je swoim kolegom i koleżankom podczas zjazdów PTSS. Projekt uważam za udany i liczę na dalszą współpracą w nadchodzącym roku akademickim.powiedział lek. dent. Jakub Łada, Prezydent PTSS.

Każde z „Laboratorium Instytutu Blend-a-med OralB” składało się z dwóch niezależnych warsztatów. Pierwszy miał na celu przygotowanie studentów do podjęcia decyzji związanej z otworzeniem prywatnej praktyki dentystycznej. Sesja oparta była o grę „Budowanie wartości w gabinecie stomatologicznym”, która w sposób nowatorski, ale jednocześnie przejrzysty i czytelny, zapoznawała z poszczególnymi elementami ważnymi w procesie tworzenia oraz zarządzania nowoczesnym gabinetem stomatologicznym. Drugi warsztat, w sposób praktyczny i doświadczalny, pozwalał zapoznać się z aspektami związanymi z technologią stabilizowanego związku cyny i fluoru. Studenci mogli przekonać się o działaniu antybakteryjnym i antyerozyjnym fluorku cyny oraz działaniu polifosforanów przeciw przebarwieniom i kamieniowi nazębnemu. Warsztat zapewniał także możliwość przyjrzenia się i lepszego zrozumienia technologii oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej szczoteczki elektrycznej OralB.

„Bardzo mi się podobało. Podano nam cenne wskazówki. Pokazano nam, jak powinna wyglądać klinika. Jak podchodzić do pacjenta. Jak się z nim komunikować. Jak go zachęcić. Jak promować gabinet. Takie spojrzenie w przyszłość. To bardzo praktyczne dla młodego stomatologa.” powiedział po warsztatach pan Michał Młynek, student IV roku Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Z kolei pani Marlena Biel, studentka II roku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego podkreślała znaczenie uzupełniające warsztatów do ramowego programu studiów „Na studiach większość przedmiotów to podejście teoretyczne. Warsztaty pokazują, jak będzie wyglądała nasza praca. To bardzo praktyczne i przyszłościowe.

Zgoda na pliki cookie