Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Instytut Blend-a-med Oral-B dla warszawiaków

Data zamieszczenia 06/05/2015

Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Instytut Blend-a-med Oral-B dla warszawiaków

W dniu 24 maja br., po raz siódmy, Warszawski Uniwersytet Medyczny zorganizował na Rynku Nowego Miasta imprezę naukowo-edukacyjną "Warszawski Uniwersytet Medyczny - Społeczeństwu Warszawy". W sumie zainstalowano 63 stoiska tematyczne. Warszawiacy tłumnie je odwiedzali i z dużym zainteresowaniem angażowali się w przygotowane atrakcje naukowe oraz rozrywkowe. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska stomatologiczne.

Warszawski Uniwersytet Medyczny od 5 lat zaprasza mieszkańców Warszawy na sympatyczne spotkania z medycyną. "Warszawski Uniwersytet Medyczny - Społeczeństwu Warszawy", bo taką nazwę nosi to wydarzenie, ma charakter naukowo-edukacyjny i gromadzi rzesze warszawiaków w różnym wieku. Podobnie było w tym roku. Na Rynek Nowego Miasta w Warszawie przybyło wiele osób. Dużym zaintersowaniem cieszyły się stoiska stomatologiczne, w których prezentowano nowości technologiczne dotyczące profilaktyki i terapii chorób jamy ustnej. Wiele uwagi poświęcono prawidłowej higienie jamy ustnej, która jest podstawowym elementem prewencji próchnicy i chorób przyzębia.

Instytut Blend-a-med Oral-B od lat wspiera działania mające na celu edukację oraz promocję zdrowia jamy ustnej. Dlatego z dużym zaangażowaniem włączył się w zorganizowanie punktu higieny jamy ustnej w ramach wydarzenia "Warszawski Uniwersytet Medyczny - Społeczeństwu Warszawy". Instytut, we współpracy zpracownikami Zakładu Stomatologii Zachowawczej oraz studentami - członkami Koła Naukowego, zaproponował warszawiakom udział w programie Test Drive. Program dotyczył profesjonalnego instruktażu higieny jamy ustnej przy użyciu szczoteczek elektrycznych. Personel nadzorował i szkolił chętnych w prawidłowej technice mycia zebów i udzielał wyczerpujących informacji w tym zakresie. W ciągu kilku godzin przeprowadzono 60 instruktarzy prawidłowego szczotkowania zębów, zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym. Dystrybuowano także broszurki z praktycznymi informacjami dotyczącymi zdrowia oraz prawidłowej higieny jamy ustnej. Wszystkie działania wykonywane były przez wykwalifikowaną kadrę Instytutu Blend-a-med Oral-B oraz zespołu Zakładu Stomatologii Zachowawczej. Kierownik Zakładu dr hab. Agnieszka Mielczarek wyraziła podziękowanie Instytutowi za udział w imprezie, podkreśliła znaczącą rolę tego typu akcji interaktywnych w promowaniu zdrowia jamy ustnej i zadeklarowała chęć współpracy w kolejnych imprezach naukowo-edukacyjnych.

Zgoda na pliki cookie