Ogólnopolskie szkolenie PERIO MASTER dla higienistek stomatologicznych.

Data zamieszczenia 11/07/2015

PERIO MASTER

Po raz kolejny eksperci Instytutu Blend-a-Med Oral-B zorganizowali spotkanie dla praktykujących oraz uczących się higienistek stomatologicznych. Szkolenie, pod tytułem PERIO MASTER, odbyło się 7 listopada, 2015 roku, w Warszawie i obejmowało część wykładową oraz warsztatową. Na spotkanie przybyło blisko 70 higienistek stomatologicznych z całej Polski.

Instytut Blend-a-Med Oral-B od lat koncentruje się na działaniach edukacyjnych. Swoje działania kieruje także do higienistek stomatologicznych. Z cyklu spotkań UP TO DATE, w dniu 7 listopada br., zorganizował spotkanie szkoleniowe pod nazwą PERIO MASTER, które odbyło sie w Warszawie, w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej przy ul. Kawęczyńskiej 2. Szkolenie składało się z 4 bloków wykładowych oraz 3 bloków warsztatowych, poprowadzonych przez specjalistów w poszczególnych tematach.

Cześć wykładowa obejmowała tematy:

  • Pacjent periodontologiczny – czy należy się go bać? Na to pytanie odpowiedzi udzielał dr n. med. Maciej Nowak.
  • Skaling i piaskowanie nad i poddziąsłowe – elementy profesjonalnej profilaktyki. Temat szczegółowo przybliżyła dypl. hig. stom. Magdalena Michałowska.
  • Najnowsze technologie mechanicznej i chemicznej kontroli biofilmu. Wiedzą w temacie podzieliła się dypl. hig stom. Wioletta Gajewska.
  • Co koniecznie musisz wiedzieć, zanim nauczysz się ratować? Zrób pierwszy krok – zacznij od teorii. W sposób przystępny i praktyczny temat został zaprezentowany przez instruktora i trenera Ratownictwa Przedmedycznego Marcina Sadowskiego.

Część wykładowa pogłębiona została o elementy praktyczne, w postaci interaktywnych warsztatów, obejmujących treści zaprezentowane w części teoretycznej. Ćwiczono więc praktycznie techniki periodontologiczne, skaling piaskowanie oraz zapoznawano się ze skutecznymi sposobami radzenia sobie z biofilmem.

„Bardzo ciekawe spotkanie. Dowiedziałam się dużo interesujących i nowych dla mnie rzeczy. Cieszę się, że mogłam także wiele poćwiczyć. Poznałam nowe techniki, z którymi wracam do mojej pracy. Wiele się zmienia w stomatologii. Warto być na takich spotkaniach.” powiedziała pani Katarzyna, pracująca na co dzień w gabinecie higieny. „Lubię przyjeżdżać na te warsztaty, ponieważ przy okazji wiele się uczę. Dużo rozmawiam z koleżankami z innych gabinetów, z innych miast i jest to dla mnie ważne. Dzielimy się tym, co nam się w gabinecie sprawdza. To bardzo praktyczna wiedza.” uzupełniła pani Anna, także praktykująca higienistka stomatologiczna.

Wszyscy uczestnicy PERIO MASTER otrzymali certyfikaty uczestnictwa oraz upominki, które z pewnością wykorzystają w swojej codziennej pracy. Partnerami wydarzenia byli Policealna Warszawska Szkoła Medyczna, firma EMS oraz dentonet.pl, dentowizja.pl, e-Dentico.

Cookie Consent